LUKSUS DLA ELIT

Znana ze swojej przedsiębiorczości Omenaa Mensah właśnie zainaugurowała nowy projekt wnętrzarski. Jej firma meblowa AMMADORA wspólnie z Galerią HEBAN stworzyła kolekcję luksusowych mebli pod marką A&H. Meble po raz pierwszy prezentowane były w miniony weekend na targach WARSAW HOME.

Omenaa Mensah to kobieta multizadaniowa, która jak nikt inny doskonale łączy biznes z działalnością charytatywną. Prowadzi własną firmę meblową AMMADORA, w której produkuje meble na zamówienie inspirowane sztuką, pracuje jako prezenterka i dziennikarka telewizyjna, a także jest Prezesem Fundacji Omenaa Foundation, w ramach której buduje szkołę dla dzieci ulicy w Ghanie, z której pochodzi jej Tata. Jej chęć pomocy afrykańskim dzieciom, które żyją na ulicy i często wykorzystywane są do ciężkiej niewolniczej pracy, „nakręca ją” do inicjowania i realizacji coraz to nowych projektów biznesowych, które zasilają konto budowy szkoły np. współpraca z TERMO ORKANIKA, budowa energooszczędnego osiedla w Borkowie, akcja z James Button „KAŻDA KOSZULA POMAGA” Tak jest także w przypadku jej najmłodszego projektu wnętrzarskiego AMMADORA&HEBAN.

AMMADORA + Galeria HEBAN = A&H

A&H jest nową, ultraluksusową marką meblową, która jest wypadkową współpracy Galerii HEBAN specjalizującej się w sprzedaży wyjątkowych mebli, doświadczenia Omeny Mensah w produkcji ekskluzywnych mebli, a także Pawła Kałabuna z pracowni Paulo Kaa Design, który stworzył projekty form. Pierwsza kolekcja marki nosi nazwę ETERNITY.
Meble A&H to doskonała symetria pomiędzy wysmakowanym designem, a luksusem z najwyższej półki, który oferuje użytkownikowi maksymalny komfort zarówno na poziomie fizycznym, jak i emocjonalnym. To bezsprzecznie jedna z najbardziej ekskluzywnych kolekcji mebli obecnie dostępnych na rynku dóbr luksusowych w Polsce.
Meble produkowane są we Włoszech i w Polsce. Większość kolekcji powstała w niewielkiej toskańskiej manufakturze, która od trzech pokoleń specjalizuje się w produkcji ręcznie robionych, luksusowych mebli. W Polsce wyprodukowano blaty meblowe, które są innowacją na tym rynku. Do ich produkcji użyto materiału zwanego Lavastone. Dzięki innowacyjnemu podejściu do designu Omeny oraz właścicieli Galerii HEBAN tworzywo to w meblarstwie użyto po raz pierwszy. To na potrzeby AMMADORA&HEBAN opracowano specjalną kompozycję, która jest mieszanką betonu, żywic oraz pigmentów. To materiał spełniający rygorystyczne wymagania w zakresie trwałości na uderzenia, a także odporności chemicznej, co gwarantuje blatom ich niezniszczalność i zawsze doskonały wygląd. Co ciekawe dla jeszcze lepszego efektu wizualnego w Lavastone A&H wtopiono płatki metalu, a możliwe jest użycie także srebra, czy złota, w zależności od preferencji klientów.
Kolejnym ciekawym zabiegiem zastosowanym w meblach z kolekcji ETERNITY jest fakt, iż elementy twarde kolekcji pokryte zostały dwunastoma warstwami lakieru fortepianowego, dzięki czemu uzyskano niezwykle trwałą powierzchnię w głębokiej czerni o wyjątkowym połysku.
W pierwszej kolekcji A&H ETERNITY dostępne są: wypoczynek, dwa modele foteli, stół, krzesła, komoda i stolik kawowy, a także dodatki typu poduszki. Każdy element można kupić w kilku wariantach kolorystycznych. Meble dostępne będą na zamówienie. Ceny będą negocjowane w zależności od wybranych przez klientów komponentów. Orientacyjny koszt zakupu kompletu prezentowanego na warszawskich targach (stół, sześć krzeseł oraz komoda) to ponad 100 tyś. zł. Zamówienia będą realizowane przez Galerię HEBAN.

MADAME 31 – spojrzenie w przyszłość

Oprócz kolekcji AMMADORA&HEBAN na targach Omenaa zaprezentowała także wizualizacje butikowego hotelu MADAME 31, który w ciągu dwóch lat powstanie w Trójmieście, a który będzie realizowany wspólnie z inwestorem w ramach innowacyjnego konceptu AMMADORA FOR HOTELS. Hotel zostanie stworzony na bazie odrestaurowanej kamienicy, która zgodnie z projektem otrzyma nowe wnętrze o innowacyjnym charakterze. Przedsięwzięcie zakłada, iż hotel będzie wyposażany meblami pod mecenatem marki AMMADORA, której zadaniem będzie stworzenie niepowtarzalnego klimatu tego obiektu. Docelowo MADAME31 będzie nie tylko luksusowym hotelem, ale także mekką kultury z ruchomą galerią designu, sztuki oraz fashion, gdzie klienci będą mogli kupić poszczególne elementy ekspozycji.