Omenaa Mensah prelegentką na POLAND AFRICA BUSINESS FORUM 2017

W dniach 30-31 marca w Warszawie w Hotelu Plaza odbyło się POLAND AFRICA BUSINESS FORUM 2017. Głównym tematem tegorocznego prestiżowego spotkania prezesów i przedsiębiorców z krajów Afryki i Polski była DROGA NA RYNKI AFRYKAŃSKIE. Omenaa Mensah, która prężnie realizuje projekt budowy szkoły w Ghanie oraz od lat wspiera polskich przedsiębiorców w kontaktach biznesowych z przedstawicielami krajów afrykańskich, była jedną z prelegentek spotkania. Opowiedziała o możliwościach i realiach prowadzenia działań handlowych i utrzymywania relacji biznesowych pomiędzy Afryką i Polską.

POLAND AFRICA BUSINESS FORUM jest strategiczną platformą handlową, zrzeszającą przedsiębiorców z krajów Afrykańskich i z Polski. Celem PAB (POLAND AFRICA BUSINESS FORUM) Forum 2017 było zgromadzenie w jednym miejscu co najmniej 350-400 uczestników: afrykańskich i polskich średnich oraz dużych przedsiębiorstw, przedsiębiorców, osób publicznych z ponad 15 krajów afrykańskich, najbardziej znaczących kobiet i mężczyzn biznesu, inwestorów, producentów, osobistości medialne, a także osobistości biznesu z całego świata.
Omenaa Mensah jest nie tylko znaną dziennikarką i prezenterką telewizyjną, ale również bizneswoman – właścicielką marki Ammadora oraz założycielką i Prezes Fundacji Omenaa Foundation, wspierającą i realizująca projekty w zakresie edukacji, tolerancji i współpracy biznesowej Polski z Afryką. Obecnie najważniejszym projektem, który realizuje i nadzoruje Fundacja jest budowa szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie. Jednak Omenaa od lat również wspiera relacje biznesowe pomiędzy Polską a Afryką, która według niej jest kontynentem o wielkim potencjale do rozwoju. O możliwościach nawiązywania relacji i funkcjonowania polskich firm na rynkach afrykańskich opowiedziała podczas swojej prelekcji na POLAND AFRICA BUSINESS FORUM 2017 DROGA NA RYNKI AFRYKAŃSKIE.