Premiera „Tomasz Ossoliński Before the show”

9 czerwca w warszawskim Multikino Złote Tarasy odbyła się uroczysta premiera filmu w reżyserii Judyty Fibiger – „Tomasz Ossoliński. Before the show”. Dla wielu była to pierwsza okazja, żeby zobaczyć aktualną kolekcję Tomasza Ossolińskiego na wybiegu.
Pomysłodawczynią i reżyserką filmu „TOMASZ OSSOLIŃSKI BEFORE THE SHOW” jest Judyta Fibiger znana m.in. z dokumentu „Politycal Dress”, w którym opowiedziała historię polskiej mody od czasów powojennych do obecnych. Chcąc stworzyć kontynuację tego obrazu reżyserka poprosiła Tomka Ossolińskiego, aby otworzył drzwi swojej pracowni i zdradził tajniki pracy projektanta mody.
Tak powstał film „TOMASZ OSSOLIŃKI BEFORE THE SHOW”, który jest nie tylko wciągającym dokumentem o projektancie i jego twórczości. To także pierwszy w Polsce pokaz mody przedstawiony w formie filmu. Ostatnia prezentacja damskich i męskich propozycji projektanta miała miejsce we wrześniu 2013 roku, na zamkniętym wydarzeniu. Wówczas, na efektowne show w strugach deszczu, nie zostały zaproszone media. Na żywo pokaz zobaczyły jedynie ściśle powiązane z twórczością projektanta osoby, jego przyjaciele oraz najważniejsi klienci. Nic więc dziwnego, że na premierze pojawiło się liczne grono gości m.in. Agnieszka Szulim, Dominika Kulczyk, Grażyna Szapołowska, Joanna Orleańska, Paweł Orleański, Jerzy Antkowiak, Gosia Baczyńska, Jacek Borcuch, czy Joanna Klimas, a także finaliści programu Project Runway – Maciej Sieradzky i Kuba Bartnik. Film zebrał gromkie brawa publiczności.

Sponsorami premiery były firmy: INGLOT, JACOBS&CREEK, VODA i THALGO.
Patronami medialnymi wydarzenia: VIVA, VIVA MODA, FLESZ, PARTY, BUSINESSMAN.PL, AKTIVIST, EGO INSPIRACJE, LAMODE.INFO, VU MAG oraz MALEMEN.

Od 13 czerwca ostatni pokaz Tomasza Ossolińskiego ma szansę zobaczyć każdy kto tylko wybierze się do kina, bo film będzie wyświetlany w sieci kin Multikino w całej Polsce.

Osoby, dzięki którym film „TOMASZ OSSOLIŃKI BEFORE THE SHOW” powstał to:
autor zdjęć: Tomasz Nowak
dźwięk: Jacek Kozłowski
udźwiękowienie: Tomasz Dukszta
montaż: Kuba Motylewski
muzyka/kompozytor: Daniel Bloom
koproducent: Jędrzej Sabliński/ DI Factory
producent: Robert Rhodin
reżyser: Judyta Fibiger
i bohater: Tomasz Ossoliński