Tomasz Ossoliński wyróżniony przez modowe guru

Diane Pernet zamieściła na swoim blogu polski film o modzie, który powstał na 15-lecie pracy Tomasza Ossolińskiego i przedstawia jego kolekcję „Hugenoci”. To ogromne wyróżnienie – zarówno dla projektanta, jak i polskiej mody.
Diane Pernet jest światowej sławy krytyk filmową i dziennikarką modową. Kiedyś projektantka i kreatorka kostiumów do filmów, obecnie genialna blogerka, mająca na koncie współpracę z największymi projektantami i modowymi pismami na świecie. Tajemnicza i ekscentryczna „Dr Diane” to postać, z której zdaniem liczą się najwięksi, światowi znawcy stylu. Jest producentką festiwalu filmów modowych „A Shaded View on Fashion Film”, a jej blog to jedno z najbardziej opiniotwórczych mediów na rynku. To właśnie na nim pojawił się film Tomasza Ossolińskiego.
Produkcja „Hugenoci” powstała w 2008 roku, a nadal zachwyca i to tych najważniejszych. To pierwszy film modowy pomysłu polskiego projektanta. Realizacja ta wyznaczyła nowy trend w rodzimej branży modowej. Jego autorkami są Magda Wunsche & Samsel, znakomity duet fotograficzny.
Film doskonale odzwierciedla pracę Tomasza Ossolińśkiego, dla którego publikacja na blogu Diane jest wyjątkową nobilitacją i uhonorowaniem jego pracy. To człowiek-instytucja, utalentowany krawiec i projektant w jednej osobie, pracujący na swoją markę od ponad dwudziestu lat. Projekty spod jego igły charakteryzują się autorską konstrukcją, precyzyjną formą i perfekcją w wykonaniu detali. Bespoke tailoring, czyli spersonalizowane szycie na miarę, stało się dla Tomasza Ossolińskiego nieodłącznym elementem zawodowej drogi. Współpracując od lat z włoskimi i angielskimi producentami tkanin: Loro Piana, Ermenegildo Zegna, Lanificio F.LLI Cerutti tworzy niepowtarzalne, modowe projekty i nie zgadza się na żadne kompromisy w jakości. To właśnie dzięki takiemu podejściu zaskarbił sobie łaski osobistości nie tylko świata mody, lecz również biznesu, sztuki, polityki, oraz gwiazd.
Link do bloga i filmu: http://ashadedviewonfashion.com/blog/magda-wunsche-samsel-tomasz-ossolinski-huguenots