Wolontariuszka Omenaa Foundation Boską Matką

 

Pomimo ciężkiej choroby ma w sobie ogromne pokłady niespożytej energii i pozytywnych myśli, którymi dzieli się na co dzień z innymi. Kasia – wolontariuszka Omenaa Foundation, pomysłodawczyni grupy Kolorowych Dzieci i inicjatorka spotkań Ambasady Tolerancji przez wiele lat poświęcała się pracy wolontaryjnej. Teraz to Ona potrzebuje wsparcia i pomocy – jest w 36 tygodniu ciąży i toczy walkę ze swoim największym wrogiem – nowotworem piersi.    

Kasia jest mamą 9-letniej, kolorowej Sami. Dzięki wsparciu fundacji Omenaa Foundation wspólnie z córką udało się odwiedzić już wiele przedszkoli w Polsce. Projekt Akademia Tolerancji to inicjatywa, która ma na celu oswajanie najmłodszych z innością i uświadamianie im, czym jest tolerancja i szacunek do drugiego człowieka bez względu na jego kolor skóry, wyznanie czy poglądy. Kasia przez lata poświęcała swój wolny czas i energię dla fundacji. Latem zeszłego roku dowiedziała się, że jest w ciąży, jednak radość nie trwała długo… w 12 tygodniu ciąży wykryto u Niej nowotwór piersi.

Pomimo zdiagnozowanej choroby nowotworowej Kasia nie poddaje się i walczy o siebie i swoje maleństwo. Tuż po porodzie czeka Ją operacja mastektomii i usunięcia węzłów chłonnych oraz dalsze, kosztowne leczenie i rehabilitacja. Nadal udziela się jako wolontariuszka i wspiera program „Boskie Matki”, realizowany przez Fundację Rak’n’Roll, pomagający i zrzeszający ciężarne kobiety z chorobą nowotworową, które zdecydowały się podjąć heroiczną walkę o życie swoje i dziecka.

Kasia otrzymuje mnóstwo słów wsparcia, ciepłych słów i pozytywnych wibracji, które dają Jej siłę w dalszej walce z chorobą. Jednak oprócz tego potrzebuje również pomocy finansowej. W serwisie www.omenaa.pl stworzono osobny profil Kasi, za pośrednictwem którego można dokonać wpłaty. Dodatkowo zainicjowano akcję kompletowania wyprawki dla synka Kasi, który już niebawem przyjdzie na świat. Akcję wsparła już Zosia Ślotała, która zorganizowała wózek dla Malucha. Rzeczy do wyprawki można przysyłać na adres Omenaa Foundation: ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 45/2 Warszawa 00-347.